Můj báječný život se křtil francouzským vínem

Román Katky Etrychové Můj báječný život má za sebou slavnostní uvedení do svého literárního života. V úterý se ve francouzském Bistru á table dočkal křtu červeným francouzským vínem.

Knihu pokřtila Katka Kotalová, která je jednou z mnoha žen, z jejichž životních historek autorka při psaní svého románu čerpala. „Kačce se povedlo něco neuvěřitelnýho. Z malých životních tragédií napsat jednu velkou, chytrou komedii,“ zdůraznila Katka Kotalová.

Přečíst celý článek

„Když se ty historky ve skutečnosti děly, tak jsem u nich brečela, většinou vzteky. A když jsem je teď znovu četla v knize, tak jsem u nich zase brečela – ale tentokrát smíchy. Prostě se pobavíte nad vlastní neštěstím, v tom je ta knížka geniální,“ dodala Kotalová.

Pak už obálku knihy za potlesku několika desítek přítomných zkropilo červené víno Côtes du Rhône, které hrdinky v knize rády popíjejí. Křest ve francouzském podniku Katka nezvolila náhodou: pro Francii má totiž velkou slabost.

Pak už přišla na řadu autogramiáda. Kdo knihu podpořil na Startovači, odnesl si ji třeba i s nějakým malým dárkem. A kdo román ještě neměl, ten jej mohl získat přímo na místě.

Na křtu se potkalo hned několik osobností, z jejichž životních osudů Katka knihu napsala. „Chtěla bych poděkovat všem, kdo byli inspirací pro mé postavy. Někteří se k tomu možná budou hlásit, jiní asi radši ne,“ usmála se autorka.

A co vy, poznali jste se v knize? Nebo jste zažili obdobnou absurdní situaci, jako některá z hrdinek či hrdinů? Pokud knihu ještě nemáte, můžete si ji koupit rovnou na tomto webu!

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení