Můj báječný život se křtil francouzským vínem

Román Katky Etrychové Můj báječný život má za sebou slavnostní uvedení do svého literárního života. V úterý se ve francouzském Bistru á table dočkal křtu červeným francouzským vínem.

Knihu pokřtila Katka Kotalová, která je jednou z mnoha žen, z jejichž životních historek autorka při psaní svého románu čerpala. „Kačce se povedlo něco neuvěřitelnýho. Z malých životních tragédií napsat jednu velkou, chytrou komedii,“ zdůraznila Katka Kotalová.

Přečíst celý článek

„Když se ty historky ve skutečnosti děly, tak jsem u nich brečela, většinou vzteky. A když jsem je teď znovu četla v knize, tak jsem u nich zase brečela – ale tentokrát smíchy. Prostě se pobavíte nad vlastní neštěstím, v tom je ta knížka geniální,“ dodala Kotalová.

Pak už obálku knihy za potlesku několika desítek přítomných zkropilo červené víno Côtes du Rhône, které hrdinky v knize rády popíjejí. Křest ve francouzském podniku Katka nezvolila náhodou: pro Francii má totiž velkou slabost.

Pak už přišla na řadu autogramiáda. Kdo knihu podpořil na Startovači, odnesl si ji třeba i s nějakým malým dárkem. A kdo román ještě neměl, ten jej mohl získat přímo na místě.

Na křtu se potkalo hned několik osobností, z jejichž životních osudů Katka knihu napsala. „Chtěla bych poděkovat všem, kdo byli inspirací pro mé postavy. Někteří se k tomu možná budou hlásit, jiní asi radši ne,“ usmála se autorka.

A co vy, poznali jste se v knize? Nebo jste zažili obdobnou absurdní situaci, jako některá z hrdinek či hrdinů? Pokud knihu ještě nemáte, můžete si ji koupit rovnou na tomto webu!

Zpět do obchodu