Novinky

NOVÁ POVÍDKA: Jak jsme s Aňou ani při covidu nepřekročily Polnareffovu hranici a jak Ema dostala další sexuální zásilku z Wishe

„Co děláš, když nemůžeš usnout?“
„Počítám v duchu gramatický chyby Vémolovi.“
„Cože?!?“
„Prostě si imaginárně vytvářím tu instagramovou konverzaci, když balil Ceterovou, a počítám a počítám.“

 

***

Když byla Dara loni pracovně poprvé v New Yorku, slibovala si, že se tam letos vrátí před Vánocema. A bude nakupovat dárky. Optimálně s někým. To ještě netušila, že nejdelší výlet, který si letos udělá, bude ten do supermarketu. Sama. Vzhledem k nařízeným rozestupům dost možná sama navždy.

„Shit a do prdele už jako! Fakt!“

Aňa, která si covid odbyla už na startu, když se v únoru bujaře vítala s lyžařem vracejícím se z Livigna, na tom byla o poznání lépe. Aspoň co do počtu partnerů.
Během karantény jich jednorázově vylovila na Tinderu sedm.
Což je zhruba o sedm víc, než se kdy podařilo mně.
Jenže Aňa se s tím nesere.

„Už se orientuju jenom na postavu. Na obličeji maj stejně všichni kus hadru.“

Svoje eskapády mi následně popsala během online hodiny jógy, kdy jsme se společně po dvaceti minutách z polohy kočky dostaly přes kobru mimo dosah kamer. A navzdory výzvě, že máme vítat slunce, jsme se ve slepém místě přivítaly skleničkou martini.

„Tohle je příšerná doba.“
„To přežijem. Je akorát nutný držet se Polnareffovy hranice.“
„A co to proboha je?“
„No, neplodnej Michel Polnareff lil svého času tak moc, že když mu žena oznámila, že čekají dítě, obvinil ji veřejně z nevěry, aby si následně ráno ve světlý chvilce vzpomněl, že ta novinka přišla po umělém oplodnění, na kterým se s ní sám dohodl. No a tak dělal další veřejný prohlášení. Hele, dokud na tom nejsem takhle, jsem s množstvím drinků v limitu. A se životem taky.“

Večer jsem třikrát típla telefon od Alexe.
Jo, jestli se ptáte, co je s Alexem, tak Alex pořád žije.
Aktuálně ovšem u své matky.

„Prosím tě, zachraň mě.“
„Před kým?!“
„V první řadě přede mnou.“
„Tak to je zcela bez šance.“

O mnoho víc mě potěšilo, když mi zavolala moje drahá Ema.
Jestli se ptáte, jak se má Ema, tak Ema se má skvěle.
S poutama. I bez nich. S latexem. I bez něj. Protože Ema to jinak neumí.

„Pojď ven.“
„Ven se nesmí, je skoro půlnoc.“
„Ale houby. Dneska mi přišla zásilka z Wishe!“

Co Ema zaručeně umí, jsou překvapení.

„Oliver už si nasadil latexový ouška, jde se venčit, máme výjimku! Haf!“

 

*** 

Další příběhy sedmi třicátnic najdete v románu Můj báječný život.
A ten si můžete koupit přímo na tomto webu, konkrétně zde.
Upozornění: do třiceti let jen pro otrlé. Po třicítce nutnost.

Můj báječný život už má doma i Belmondo

Každý rok zakončuju stejně. Dopisem Belmondovi. Ano, tomu francouzskému herci. Jeanu-Paulu Belmondovi. Začala jsem s tím před deseti lety, když jsem se z Paříže přestěhovala zpátky do Čech. A on odepisuje. Každý rok. V lednu. Je to taková moje (naše) hezká tradice.

V prosinci jsem k dopisu tentokrát přibalila i knihu. S tím, že by mi bylo ctí, kdyby se dostala až do Belmondovy knihovny. A představte si: je tam. Fakt. A tak jestli chcete být jako Belmondo, mějte šarm. Mějte styl. Mějte sílu. A v knihovně MBŽ. :)

Ze srdce Katka

belmondo-celek

Šťastné a veselé Vánoce!

Děkujeme vám všem, kdo jste si zakoupili román Katky Etrychové Můj báječný život – ať už pro sebe, nebo ho někdo od vás najde zabalený pod stromečkem. Váš zájem o knihu nás velmi mile překvapil, v předvánočním čase jsme na poštu denně nosili velkou modrou IKEA tašku plnou knížek :)

Autorka věří, že osudy jejích sedmi hrdinek vás rozesmějí a zpestří vám třeba nynější sváteční čas. A kdo si Můj báječný život ještě nestihl pořídit, může tak učinit třeba teď na našem webu. Knížky jsou stále skladem a zaplacené objednávky budeme rozesílat ihned po svátcích.

Tak tedy šťastné a veselé a do příštího roku vám přejeme, ať je váš život opravdu báječný!

Prohlédněte si kresby z knihy!

Děj románu Můj báječný život se točí okolo sedmi hrdinek - Dary, Emy, Máji, Ley, Mii, Ani a vypravěčky. Podobu těmto ženám, které denně řeší nejrůznější životní trable i slasti, dala ilustrátorka Petra Lemonnier. Pokud jste si na našem webu ještě knihu nekoupili, můžete se nyní na Petřiných stránkách podívat na některé z kreseb, jež najdete v knize. A pak si román nezapomeňte objednat :)

Můj báječný život se křtil francouzským vínem

Román Katky Etrychové Můj báječný život má za sebou slavnostní uvedení do svého literárního života. V úterý se ve francouzském Bistru á table dočkal křtu červeným francouzským vínem.

Knihu pokřtila Katka Kotalová, která je jednou z mnoha žen, z jejichž životních historek autorka při psaní svého románu čerpala. „Kačce se povedlo něco neuvěřitelnýho. Z malých životních tragédií napsat jednu velkou, chytrou komedii,“ zdůraznila Katka Kotalová.

Přečíst celý článek

Přijďte na křest knihy Můj báječný život!

Kniha Můj báječný život míří do světa a na cestu bychom ji měli společně pokřtít! Stane se tak 11. prosince 2018 od 18:00 ve francouzském Bistru à table (Mařákova 10, Praha 6 - u stanice metra Hradčanská). Proč zrovna tam? Protože Bistro à table je prostě báječné! A milovnice Francie Katka je tam jako doma!

Knihu nejen pokřtíme, ale předáme také odměny ze Startovače, a pokud vám "Můj báječný život" ještě nezáří v knihovně - nebo vám nepodpírá nohu vyviklaného stolu -, můžete si ho na místě koupit. Drobné francouzské delikatesy zajištěny, stejně jako propiska nabroušená k autogramiádě!

Těšíme se na vás!

Kniha je v tiskárně!

Neuvěřitelné se stalo skutkem! Kniha Můj báječný život na Startovači pokořila téměř 250 % původně požadované částky. V tiskárně v Příbrami už se rodí její finální podoba, do vašich rukou se dostane už zkraje prosince!

Kniha Můj báječný život je na Startovači!

Dva roky Katka poslouchala strasti a slasti ze životů svých kamarádek, až se rozhodla udělat z nich knížku. A tak se zrodil humorně a lehce cynicky pojatý román v mikrokapitolách, který představuje každodenní trable sedmi třicátnic. A jde až na dřeň.

Příběhy o tom, jaké to je, když jste žena, máte na krku věk, který začíná trojkou, manžela, současného milence, bývalého milence, dítě, senilní tchyni, korporaci, šéfa kreténa, zálibu v návštěvách swingers party. A tak podobně.

Knihu si nyní můžete předobjednat na crowdfundingovém portálu Startovač a získat k ní nějaký originální dárek! Kampaň běží do 26. listopadu 2018.

 

8 položek celkem
Zpět do obchodu